Akce

Dny otevřených sklepů

Datum: 3. 6. 2022 – 4. 6. 2022
Místo: Šatov
Událost na facebooku

První červnový víkend patří již dlouhá léta otevřeným sklepům v Šatově a ani letos to nebude jinak!

Tentokrát můžete sklepy všech vinařů šatovského spolku navštívit nejen v sobotu 4.6., ale i v pátek 3.6., kdy vám představí své nejlepší kousky.

Dny otevřených sklepů v Šatově se blíží mílovými kroky, a tak pro vás máme pár informací k letošnímu ročníku. 

Otevřeno bude mít celkem 19 malých i větších vinařů, kteří vás přivítají ve 20 sklepech. 

V pátek nás můžete navštívit od 16:00 do 20:00 a v sobotu od 10:00 do 20:00. Objednaná či zakoupená vína si u každého vinaře budete moci vyzvednout v neděli v čase 10:00 – 12:00. 

K dopravě do Šatova doporučujeme využít vlak nebo autobus (dle jejich obvyklých jízdních řádů), abyste si naše otevřené sklepy mohli vychutnat opravdu plnými doušky. Pokud k nám přijedete vlakem v časech 11:06, 13:06, 15:06 nebo 17:06, bude na vás před nádražím čekat vláček, který vás zdarma doveze ke sklepům. Vláček, a také koňský povoz, můžete využít v průběhu dne také k přepravě mezi sklepy. 

Vstupenka, kterou si budete moci zakoupit u každého vinaře, je platná po oba dny akce, pokud tedy přijdete v pátek a nestihnete projít všechny sklepy, můžete přijet i v sobotu a další vstupenku již nepotřebujete. Cena vstupenky je 300,- a zahrnuje: katalog, skleničku, poukaz na víno v hodnotě 100,-, neomezenou přepravu mezi sklepy vláčkem nebo koňským povozem. Za vzorky budete platit hotově u každého vinaře.

Během celého dne také můžete soutěžit a to formou „razítkové soutěže“, kdy od každého vinaře dostanete razítko za alespoň jeden ochutnaný vzorek. Pokud se vám podaří získat všechna razítka a odevzdáte kterémukoliv vinaři vyplněný ústřižek, budete zařazeni do slosování o hodnotné ceny. 

Poprvé budete mít tento rok možnost využít také naši webovou aplikaci, kterou naleznete na odkazu satov.ad4wine.com, kde si budete moci chutnaná vína hodnotit, psát si poznámky a případně si je i objednat k nedělnímu vyzvednutí.