Členové

Vinařství Schattau

Telefon: +420 775 682 048
Email: vinarstvi.schattau@seznam.cz
webové stránky

Rádi bychom Vám představili mladé vinařství, které uvádí na trh svá vína od ročníku 2009. Výrobou vína jsme se zabývali již několik let předtím, ale byl to pro nás pouze koníček. Sklepní hospodářství má na starost Tomáš Plocr, absolvent Mendelovy zemědělské a lesnické univerzity, obor vinohradnictví a vinařství. Ten si zpočátku v našem sklepě prakticky ověřoval vědomosti nabité ve škole na malých partiích vína. Objem vyráběného vína každoročně stoupal společně s kvalitou. Důkazem mohou být úspěchy na výstavách vín a řada spokojených návštěvníků našeho sklepa. Toto nás dovedlo k rozhodnutí stát se oficiálním výrobcem, abychom mohli naše vína uvádět na trh.

Šatov a blízké okolí má v rámci České republiky ojedinělou polohu, nachází se na rozhraní dvou geologických jednotek. Zaměřujeme se tedy na produkci vysoce jakostních vín pouze z viničních tratí v nejbližším okolí, abychom Vám mohli nabídnout vína z tohoto jedinečného terroir. S roční produkcí do 2000 litrů můžeme náš sklep zařadit spíše mezi mikrovinaře. Ale o to více prostoru můžeme věnovat každému vínu a opravdu ho „vymazlit“ k obrazu svému.

Při výrobě vína se snažíme skloubit moderní poznatky a technologie se starými metodami našich předků, které jsou prověřené staletími. Bílá vína tedy vyrábíme reduktivními metodami, svěží a ovocná, ale i v dřevěných sudech metodami sur-lie, která dávají vína plná a mohutná. U červených vín je samozřejmostí biologické odbourání kyseliny jablečné a poté alespoň krátkodobé ležení v dřevěném sudu.