Členové

Vinařství Soška s.r.o.

Telefon: +420 731 105 198
Email: info@vinarstvisoska.cz
webové stránky

Tak tohle jsme my dva. Právník a lékař, co se rozhodli spojit své dva světy pro jednu společnou vášeň – víno. Bylo to již v roce 2010, kdy jsme poprvé dostali pozvání navštívit malou vinařskou vesničku Šatov. Únik z hektického života, slunce a sklepy plné vína nás ihned přesvědčily, že naše srdce patří na jižní Moravu.

Přímo ve sklepní uličce nám osud nabídl jeden z původních domů s pískovcovým sklepem a my se rozhodli mu vrátit jeho duši. Už zbýval jen souhlas našich milovaných manželek a rekonstrukce mohla začít. Stačilo málo a Šatov se stal pro naše rodiny oblíbeným místem k trávení času a prochutnávání místních vín. Něco tomu však stále chybělo, a tak jednou nad sklenicí místního ryzlinku vznikl nápad založit své vlastní vinařství.

Stále jsme však neměli potřebné zkušenosti. Po dlouhé a náročné výpravě po okolních vinařstvích však došlo k osudovému setkání s Martinem Soškou. Jeho rodina nese dlouholetou tradici výroby vína a Martinovým snem bylo věnovat se tomuto řemeslu naplno. Že své první víno stočil již v 16 letech jsme pochopili hned z prvního doušku a o naší spolupráci bylo jasno.

První lahev jsme prodali v roce 2017 a dnes vyprodukujeme asi 30 000 litrů vína ročně. Výroba se opírá o tradiční postupy obohacené o moderní technologie a hlavně dlouholeté zkušenosti našeho winemakera Martina. Víno zraje v největším pískovcovém sklepě v Šatově, s letopočty a nápisy starými až 300 let, jehož nespornou výhodou je teplota, která se drží na ideálních 9 stupních po celý rok.

Hrozny odebíráme téměř výhradně ze slunných znojemských vinic. Letos se nám konečně podařilo vysadit i vlastní vinohrad na vyhlášené šatovské trati Skalky, díky kterému Vám budeme moci brzy nabídnout i víno z ryze vlastní produkce.