Členové

Vinařství Laurent Šatov

Telefon: +420 731 498 361
Email: info@laurentsatov.cz
Adresa: Šatov 174
webové stránky

Nabízíme degustace ve vinném sklípku Šatov, ubytování v rodinném pensionu a e-shop. Rádi bychom Vám představili naše rodinné vinařství založené v roce 2012. Výrobou vína jsme se zabývali již mnoho let předtím, ale byl to pro nás především koníček. Objem vyráběného vína však každoročně stoupal, společně s kvalitou. Vína vyrábíme metodou řízeného kvašení. Tato vína se potom vyznačují čistou chutí a vůní s jemnějším a výraznějším odrůdovým charakterem. Již po pár letech jsme získali hezká ocenění vítězů v odrůdě nebo zlaté medaile na místních výstavách. Snažíme se tedy tento trend zachovat. Výroba probíhá kombinací tradičních a moderních metod, které dovolí technologie malého vinařství.
Všechna naše vína pochází z vinařské oblasti Znojmo. Hrozno je ručně sbíráno do vzdálenosti cca 15 km od Šatova. Vína jsou deklarována jako zemská, cukernatostí však odpovídají přívlastkovým.
Práce ve sklepě je podmíněna potřebami ročníku a odrůdy. Někdy je to spontánní kvašení s dlouhou dobou uchování na kvasinkách, někdy to je chlazení moštů, jeho čiření a kvašení při kontrolované teplotě. Jsou to postupy, které jsou vhodné pro splnění našich požadavků na dosažení špičkového vína. Takřka vždy se snažíme co nejvíce omezit použití síry včasnou filtrací a vyčištěním moštů a vína od bílkovin.
Kromě tradičních vín typických pro tuto oblast, vyrábíme i méně obvyklá jako je Pálava, Kerner, Irsai Oliver, Sylvánské zelené, Sauvignon Gris či Dornfelder a Cabernet Moravia.
Nabízíme degustace ve vinném sklípku, ubytování v rodinném pensionu a e-shop.
Budeme se těšit na Vaši návštěvu