Členové

Vinařství Stará Brusírna

Telefon: +420 605 292 202
Email: info@starabrusirna.cz
Adresa: Šatov 383
webové stránky

Mezi Šatovskými vinaři vynikáme tím, že nejsme vinařství rodinné, ale vinařství dvou přátel. Když jsme v roce 1986 zapíjeli se skleničkou vína v ruce maturitu, netušili jsme, že jednoho dne budeme vyrábět víno vlastní. Zde naleznete příběh, jak se z malého koníčku, který jsme dělali pro radost vedle našich zaměstnání, stal koníček větší, který nám zabírá většinu volného času.

Se společnou výrobou vína jsme začali v roce 2012, nicméně jsme v té době vyráběli víno převážně pro naši spotřebu. Zpočátku jsme proto používali výhradně vlastní hrozny, mimo jiné i z malého vinohradu přímo tady v Šatově. Jak se naše výroba postupně rozšiřovala, začali jsme vedle našich hroznů zpracovávat i surovinu z vinařských obcí v okolí Šatova.

Množství vyráběného vína se postupně zvětšovalo, místa ve sklepě ubývalo, a proto jsme se v roce 2017 rozhodli sklep v Šatově rozšířit a při té příležitosti jsme se pustili i do rekonstrukce historického objektu bývalé brusírny. V roce 2020 jsme tak dokončili nejen rozšíření sklepa, ale i krásný penzion.

A jelikož jsme se chtěli o naše dobré víno podělit, založili jsme v roce 2021 Vinařství Stará Brusírna a vstoupili do Spolku šatovských vinařů a vyrábíme víno nejen pro sebe a naše přátele, ale i pro naše hosty a kohokoliv kdo do našeho vinařství zavítá. Máme velký výběr bílých a růžových vín, proto si u nás přijdou na své milovníci širokého sortimentu jak suchých, tak sladších vín.

Vína vyrábíme klasickou technologií, v malých šaržích, většinou ve skleněných demižonech. Odměnou jsou nám svěží vína, plné chuti a celkové harmonie.