Členové

Vinařství Vobis

Telefon: +420 606 791 856
Email: tomaskoch@email.cz
webové stránky

Jsem Tomáš Koch, rodák ze Šatova a zakladatel vinařství. Výrobou vína se zabývám již od dětství, kdy jsem pomáhal svému otci.

Vinařství Vobis je tu oficiálně od roku 2013.

Dnešní výroba se nachází v Šatově č.p. 139, kde jsme zakoupili hospodářské stavení, se zahradou a sklepem, které jsme opravili a postavili lisovnu pro výrobu vína. V brzké době budeme dokončovat rekonstrukci degustační místnosti a ubytování. Degustace a ochutnávky provádíme přímo ve sklepním prostoru, kde je možné si prohlédnout nekomerční a výrobní prostory vinařství. Vše je ale nutné předem dohodnout telefonicky nebo e-mailem.

Všechna vína jsou produkována z vlastních vinic, které mají rozlohu přibližně 1,5 ha. Vyrábíme vína osobitá a specifická jen pro naše vinařství. Vydali jsme se cestou moderních, aromatických a svěžích vín, která jsou deklarována jako moravská zemská. Naše hrozny ale splňují podmínky vín s přívlastkem.

Jsme členy místního Spolku Šatovských vinařů a dle rozpisu "vinařské pohotovosti" máme v sezóně otevřený sklep i pro volně příchozí návštěvníky.